Španielsky výrobca inteligentných postrekovačov – Pulverizadores Fede, sa stáva súčasťou firmy Kubota

Kubota Holdings Europe B.V. so sídlom v Nieuw-Vennep v Holandsku, zastúpená prezidentom Shingo Hanada, ďalej len KHE, dcérska spoločnosť Kubota Corporation so sídlom v Naniwa-ku, Osaka, Japonsko, zastúpená prezidentom a viceprezidentom Yuichi Kitaom, ďalej len Kubota,

ktorá vykonáva supervíziu podnikateľských aktivít v oblasti poľnohospodárskych a priemyselných strojov v Európe, získala 100 % akcií spoločnosti Pulverizadores Fede, SL so sídlom vo Valencii, Španielsko, zastúpenej Federicom Pérez Salvadorom, ďalej len Pulverizadores Fede, výrobca a distribútor traktorového náradia, ďalej len náradie a začlenila ju do skupiny ako dcérsku spoločnosť v 100 % vlastníctve.

 

Východiská a ciele

V Európe je trh so špeciálnymi plodinami perspektívnym segmentom, ktorý je zaujímavý pre sortiment traktorov Kubota s úzkym záberom, vhodných na obrábanie špeciálnych plodín.

Spoločnosť Pulverizadores Fede, ktorá pôsobí najmä v Španielsku a Portugalsku, sa špecializuje na výrobu rozprašovačov využívaných na likvidáciu škodcov a chorôb pri pestovaní špeciálnych plodín. Stavia na patentovaných špičkových technológiách, ktoré sa už v praxi reálne používajú, vrátane inteligentného a pripojeného postrekovača, ktorý v reálnom čase riadi objem chemikálií a vzduchu, pričom zároveň senzoricky sníma presnú výšku stromov určených na postrek. Postrekovače sú tiež vyzbrojené systémom manažovania informácií z máp, kde analyzuje rozlohu oblasti určenej na postrek a zodpovedajúce množstvo chemikálií.

Na trhu so špeciálnymi plodinami nedosahujú mechanizácia a presnosť takú úroveň, ako je tomu v poľnohospodárstve obilia a iných plodín, takže v súvislosti s používaním inteligentných technológií pri likvidácii škodcov, kde si prísne environmentálne predpisy vyžadujú zníženie používania chemikálií, sú očakávania obzvlášť vysoké.

Začlenením Pulverizadores Fede ako dcérskej spoločnosti rozšíri skupina Kubota svoje portfólio náradia určeného pre trh so špeciálnymi plodinami a posilní kompatibilitu medzi traktormi a náradím. Prispeje tak k zníženiu negatívneho dopadu na životné prostredie a vďaka efektívnemu postreku s menšou spotrebou chemikálií a vody i k nižšej spotrebe paliva.

Značka, sídlo a manažment spoločnosti Pulverizadores Fede zostanú zachované. Zamestnanci KHE a Pulverizadores Fede budú úzko spolupracovať s využitím súčasnej organizačnej štruktúry oboch skupín, aby dosiahli stanovené obchodné ciele a ciele v oblasti developmentu.

Kubota plánuje urýchliť svoju expanziu na trh so špeciálnymi plodinami vďaka spolupráci so start-up-ovými firmami, v ktorých sa spoločnosť angažuje.

Fede

(1) Názov spoločnosti: Pulverizadores Fede, S.L.

(2) Obchodné zameranie: Výroba a predaj postrekovačov pre trh so špeciálnymi plodinami

(3) Rok vzniku: 1967

(4) Sídlo: Valencia, Španielsko

(5) Zástupca: Federico Pérez Salvador

(6) Počet zamestnancov: 45

Kubota Holdings Europe

(1) Obchodné meno: Kubota Holdings Europe B.V.

(2) Obchodné zameranie: Riadenie obchodu s poľnohospodárskymi a priemyselnými strojmi

(3) Rok vzniku: 2017

(4) Sídlo: Nieuw-Vennep, Holandské kráľovstvo

(5) Predseda: Shingo Hanada

Kubota

Značka Kubota vznikla v roku 1980 a je popredným výrobcom poľnohospodárskej, záhradnej, stavebnej techniky a priemyselných motorov. Spoločnosť sídli v japonskej Osake, má zastúpenie vo viac ako 120 krajinách sveta a 41 000 zamestnancov Severnej Amerike, Európe a Ázii. V roku 2020 dosiahla tržby vo výške 17,3 miliardy dolárov. Hlavné portfólio značky tvorí najmä poľnohospodárska technika, no Kubota vyrába aj množstvo ďalších produktov pre iné segmenty, ako sú napríklad filtračné systémy, zavlažovacie systémy, potrubia, strešné krytiny, armatúry a podzemné ventily.

Misia

Misia značky Kubota, „For Earth, For Life“ hovorí o jej záväzku chrániť životné prostredie na Zemi a zároveň pomáhať zabezpečiť produkciu potravín a vody, ktoré sú pre spoločnosť esenciálne, nakoľko svetová populácia stále rastie. Táto misia sa napĺňa zakaždým, keď traktor Kubota obrába pôdu, aby umožnil vyrásť životne dôležitej surovine, vytvoril cestu pre vodu alebo vybudoval útočisko. Viac informácií o Kubota nájdete na www.kubota-global.net alebo www.kubota-eu.com.

Pulverizadores Fede

Pulverizadores Fede s viac ako 50-ročnými skúsenosťami je špičkovým technologickým lídrom v sektore špeciálnych plodín. Jeho komplexné riešenia umožňujú ich efektívne dopestovanie, pričom zároveň podporujú udržateľnosť poľnohospodárstva, znižujú dopad pestovania na životné prostredie, pomáhajú poľnohospodárom produkovať kvalitné ovocie a zlepšujú potravinovú bezpečnosť spoločnosti.